O MNIE

WITAJ! NAZYWAM SIĘ KAMILA URBANIAK I JESTEM DIETETYKIEM


Obecnie mieszkam w Milton Keynes w Anglii gdzie pracuję i prowadzę konsultacje dietetyczne pomagając moim pacjentom osiągnąć określone cele zdrowotne, żywieniowe i sylwetkowe.


NIECH ŻYWNOŚĆ BĘDZIE TWOIM LEKARSTWEM

Wierzę, że żywność może być naszym lekastwem, a zdrowie zależy w dużej mierze od tego co jemy. Jako dietetyk, który sam zmaga się z chorobą wymagającą odpowiedniego sposobu odżywiania i dbania o swoje zdrowie na co dzień, potrafię doskonale zrozumieć pacjentów, którzy mają problemy z masą ciałą, samoakceptacją, chorobą wymagającą specjalnego żywienia.

W pracy staram się budować przyjazną relację z pacjentem - tak by czuł się zrozumiany, nieoceniany, a jednocześnie czuł wsparcie i profesjonalną pomoc z mojej strony. Jestem ogromną zwolenniczką budowania PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH, które raz wykształcone pozwalają działać automatycznie bez konieczności ciągłego podejmowania decyzji czy coś powinniśmy zjeść czy nie, czy jest to zdrowe czy nie.

Ciągłe podejmowanie decyzji oraz nieustannie dociarające do nas nowinki medialne z zakresu dietetyki wprowadzają chaos, w którym trudno odnaleźć się wielu osobom. Posiadanie zdrowych nawyków żywieniowych chroni przed wszelkimi dietami cud, również przed poczuciem winy, złości i smutku, kiedy zjemy coś czego uważamy, że nie powinniśmy jadać. Dlaczego? Podejmowane decyzje często nas zawodzą i prowadzą do kupowania na przykład niezdrowej żywności, złej jakości produktów, przejadania się. Natomiast dzięki wykształconym dobrym i zdrowym nawykom żywieniowym możesz unikać podejmowania decyzji, ponieważ działasz automatycznie.

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam studia dzienne dietetyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uzyskując tutył magistra dietetyki. Studiowałam również na Akdeniz Univeristy in Antalya w ramach wymiany studenckiej Erasmus.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie zdobywałam w czołowych szpitalach warszawskich (m.in. Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie) na oddziałach kadriologii, nefrologii, patologii ciąży, żywienia pozajelitowego, gastroenterologii, neurochirurgii, nadciśnienia tętniczego, diabetologii, endokrynologii oraz pediatrii.
Odbywałam liczne praktyki dietetyczne w poradniach dietetycznych, w Instytucie Żywności i Żywienia, w domach opieki, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, aktywnie uczestniczyłam w działaniach koła naukowego dietetyki na SGGW. Brałam udział jako wolontariuszka w programie "Zdrowe danie, dziecięce gotowanie" Banku Żywności, którego celem była edukacja żywieniowa dzieci w świetlicach środowiskowych.
Przez 2 lata byłam członkiem zespołu sędziowskiego w ogólnopolskim programie szerzenia wiedzy żywieniowej i świadomości żywieniowej dla szkoł podstawowych w ramach akcji Fundacji Banku Ochrony Środowiska "Aktywnie po zdrowie".

ROZWÓJ

Zakończenie studiów to nie koniec mojej dietetycznej podróży z pozyskiwaniem odpowiedniej wiedzy by najlepiej pomagać pacjentom. Nieustannie inwestuję swoje zasoby w studiowanie literatury naukowej, artykułów, książek, profesjonalnych czasopism naukowych dla dietetyków, uczestniczę w szkoleniach i kursach. Bycie dietetykiem to nieustanna podróż naukowa. Jestem Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

PASJA

Dietetyka to nie tylko zapiski, liczby, badania czy obliczenia, ale też częstowanie swoich kubków smakowych żywnością, która nie tylko syci, ale przede wszystkim odżywia każdą komórkę naszego ciała. Stąd z osoby, która wiele lat temu powtarzała, że nigdy nie będzie gotować, stałam się osobą, która uwielbia próbować nowe dania tworząc przepisy, które będą smaczne i pożywne dla pacjentów.

BLOGOWANIE

Moja pierwsza blogowa przygoda rozpoczęła się ponad 7 lat temu, jednak tego pierwszego bloga już dawno nie ma. Istnieją dwa inne, BY KAMILA i KREATORNIA ZMIAN, na których napisałam w sumie około 250 wpisów dzieląc się zupełnie za darmo profesjonalną wiedzą żywieniową. Ta przygoda nadal trwa dlatego serdecznie zapraszam Cię do poczytania moich artykułów.


KREATORNIA ZMIAN - BLOG O ZDROWYM ODŻYWIANIU

tomatoes-1338943_1280